Konteksty 2013 w w Sokołowsku – jedyny tak wyjątkowy festiwal o sztuce efemerycznej

0 Comments

Konteksty 2013 w Sokołowsku – jedyny tak wyjątkowy festiwal sztuk efemerycznych – odbył się w ostatni weekend maja i zgromadził artystów z całej Polski.

Festiwal Konteksty to jedyny tego rodzaju festiwal artystyczny w Polsce, który koncentruje się na prezentacji sztuk epizodycznych – doskonała okazja do poznania wielu różnych dziedzin twórczości, które mają na celu wyrażenie stanu ducha oraz artystycznej interpretacji przyrody i rzeczywistości.

Podczas festiwalu organizatorzy zaprezentowali bogaty program, obejmujący performanse, a także prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne na temat sztuki efemerycznej. Na czele prelegentów stanęli znani twórcy z Polski i zagranicy.

Była to idealna okazja dla publiczności do skosztowania różnorodności, jaką oferują sztuki epizodyczne, bez względu na to, czy chodzi o malarstwo, fotografię, muzykę czy teatr. Goście mieli możliwość interakcji ze scenicznymi artystami dzięki warsztatom organizowanym po wystawach.

Konteksty 2013 były wspaniałym doświadczeniem dla osób interesujących się sztukami efemerycznymi – odkrywcze i inspirujące spotkanie z różnorodnością twórczości oraz ludźmi stojącymi za tymi dziełami.

Konteksty 2013 w Sokołowsku był wyjątkowym festiwalem sztuki efemerycznej. Przez trzy dni odbywały się spotkania z czołowymi artystami i twórcami świata sztuki. Uczestnicy mogli obejrzeć prezentację zarówno profesjonalnych jak i nieprofesjonalnych prac w wielu różnych mediach. Festiwal miał na celu promowanie sztuki efemerycznej, która to definiuje się jako „stworzenie, które istnieje tylko w danej chwili” oraz „sztuka, która po praktycznie jednorazowej i widocznej obecności wykonywana jest przez artystę”.

Podczas tegorocznego Kontekstów 2013 uczestnicy mieli okazję oglądać i brać udział w prezentacji sztuki efemerycznej od młodych twórców z całej Polski. W trakcie trwania festiwalu nastąpiło także obustronne spotkanie ze starszym pokoleniem artystów – starsi twórcy mogli dzielić się swoją wiedzą i razem tworzyć nowe formy sztuki efemerycznej.

Konteksty 2013 było także okazją do integracji lokalnych społeczności z polskimi instytucjami artystycznymi i naukowymi oraz prelegentami ze świata sztuki i nauki. Uczestnicy mieli okazję podczas tego festiwalu poznać nowe kreatywne pozycje, osobiste doświadczenia, innowacyjne technologie i interdyscyplinarne procesy artystyczne.

Konteksty 2013 to festiwal, który był historycznym wydarzeniem – to pierwszy tego typu festiwal poświęcony sztuce efemerycznej w regionie Sokołowska, a także jedyna w swoim rodzaju okazja do nawiązywania więzi między lokalną społecznością a miastem. To był naprawdę imponujący czas, pełen pasji, inspiracji i talentu – festiwal na długo pozostanie w naszej pamięci!

Sokołowsko na północy Polski ma ugruntowaną pozycję jako bastion sztuki efemerycznej. Ten niewielki miasteczko, którego historia sięga XVI wieku, u to ma w nim coś wyjątkowego – Konteksty 2013. Festiwal sztuki efemerycznej gromadzi sztukę instalatorską, performans, wideo-mapping i interaktywne projekty przyciągające zarówno lokalnych artystów, jak i tych z całego świata.

Konteksty 2013 skupia się na gonitwie technologicznej i poszerzeniu horyzontu medium sztuki w XXI wieku. Przez cały rok sztuka tworzona przez artystów podróżujących do Sokołowska odbywa się pod gościnnym natchnieniem feminizmu i kwestii pomysłodawczego terytorium publicznego, krytyki społeczeństwa oraz animacji nowych form tworzenia artystycznego.

Konteksty 2013 jest bardzo ciekawe z uwagi na swoje lokalne partnerstwo z różnymi organizacjami zaangażowanymi w szerzenie sztuki – od galleryjek do szkół ponadpodstawowych. Festiwal stanowi doskonałe miejsce spotkań dla entuzjastów nowoczesnej technologii, czerpiących możliwości ze spotkań z coraz większymi umiejętnościami oraz inspirującymi ideami artystycznymi.

Jeśli interesuje Was technologia, nowe media oraz efemeryczna sztuka, Konteksty 2013 jest jednym z najlepszych festiwali aby spróbować dorobić się cennego doświadczenia lub po prostu cieszyć się z mylicenia się nowym światem sztuki. Jesteśmy przekonani że tegoroczna edycja Kontekstów po raz kolejny okaże się nieprzeciętna!