Sztuka Efemeryczna – spotkaj się z innymi osobami na festiwalu

0 Comments

W tej sekcji przedstawimy nowy sposób podejścia do sztuki. Będzie to wyjątkowy sposób na nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi i dzielenie się pomysłami na sztukę efemeryczną, która obejmuje wszystko, od graffiti, sztuki ulicznej i świateł.

Jeśli bierzesz udział w międzynarodowym festiwalu sztuki w tym roku, nie przegap tego. Odbywa się w Paryżu i odbędzie się 14 maja 2018 roku.

Spójrz na sztukę innych ludzi i zobacz, co możesz stworzyć. Następnie zrób kilka zdjęć samemu za pomocą różnych narzędzi: papieru, kartonu, pojemników z farbami, farb olejnych i różnych innych materiałów.

Sztuka jest tworzona dla sztuki. To dziwne, że poświęcamy tyle czasu i wysiłku, aby stworzyć coś, co nie pozostanie na długo w Twojej pamięci. A kiedy pamiętamy, to zwykle nie jest dobrze.

Nasze doświadczenia życiowe często zdarzają się szybko, a potem bardzo łatwo znikają z pamięci. Nie jesteśmy w stanie uporządkować naszych wspomnień, dopóki kilka lat później to wszystko zniknie z naszych umysłów i patrzy na nas z góry, jakbyśmy byli prostym dzieckiem, które zrobiło coś głupiego w akcie buntu przeciwko oczekiwaniom rodziców .

Jest to zupełnie inne w porównaniu do sposobu, w jaki działa sztuka: gdy ktoś zobaczy to, co zrobiłeś, zapamięta to na zawsze! Mogą nie zauważyć, kiedy ich doświadczenia życiowe powrócą, ponieważ nie wiedzą, co wydarzyło się jako pierwsze – Ty też wiesz.

Festiwal Sztuki Efemerycznej jest corocznym organizowanym przez Chińskie Stowarzyszenie Sztuki Efemerycznej i obejmuje wystawę z 500 pracami 200 artystów z całego świata.

Do najbardziej znanych prac należą prace, które są stale eksponowane w galeriach, muzeach i centrach sztuki w Chinach, Europie i na całym świecie. Jednocześnie stanowi odniesienie dla innych efemerycznych ruchów artystycznych, takich jak street art.

Rozpoczęty przez rosyjską artystkę Valentinę „Next Festival of Ephemeral Art” jest wydarzeniem stworzonym w celu kolekcjonowania i prezentowania sztuki, która jeszcze nie istnieje. Odbywa się raz w roku w innym mieście w Rosji. W ARTnews zebraliśmy informacje na temat festiwalu i jego znaczenia dla sztuki współczesnej.

Tradycyjnie sztuka oznaczała coś trwałego. Ale tworzenie dzieł sztuki to proces efemeryczny. Artyści nie zawsze są zainteresowani oddaniem trwałości swoich finalnych produktów. Zamiast tego chcą utrzymać swoje kreacje w czołówce i stale próbować ulepszać i stawać się lepszymi w tym, co robią.

Korzystając z technologii, wielu artystów jest w stanie utrzymać się na szczycie swojego rzemiosła bez poświęcania trwałości, której oczekujemy od naszych dzieł sztuki. Festiwal oferuje platformę dla innych artystów z całego świata i różnych dyscyplin, aby spotkać się ze sobą, dzielić doświadczeniami artystycznymi i nowymi pomysłami oraz współpracować ze sobą przy projektach, które nigdy wcześniej nie były realizowane na rynku, na którym media fizyczne są prawie wymarłe .

Czym jest sztuka efemeryczna? Jak powstaje, jak zrobić sztukę efemeryczną i jakie są różne formy sztuki efemerycznej.

Forma e-dzieła sztuki. Dzieła tworzone w ciągu kilku godzin lub dni, które nie trwają dłużej niż kilka godzin. Mogą to być komunikaty polityczne i moralne, wiersze, prace wizualne itp.

Można powiedzieć, że sztuka sztuki efemerycznej jest formą sztuki bez stałego domu. Jest przemijający, efemeryczny i często w obecności innych ludzi. Poprzez to wydarzenie chcemy pokazać, że tę sztukę można oglądać w różnych miejscach w różnym czasie.

Program festiwalu zaczyna się od kilku wystaw w poniedziałek 16 czerwca 2018 r. i kończy w sobotę 22 czerwca 2018 r. Miasto będzie miało około 1 mln widzów! Aby spojrzeć na to z innej perspektywy: gdyby każdy zwiedzający udał się do zwykłego tradycyjnego muzeum, przyniósłby ze sobą 2 miliony dzieł sztuki!

Opowieść głosi, że student w Pradze zaczął tworzyć sztukę w czasie wolnym, a potem zainspirowała go pierwsza grupa współczesnych artystów, którzy spotkali się na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Efemerycznej.

Na festiwalu spotykamy wielu ludzi z różnych części świata. Niektórzy ludzie są tam tylko po to, aby pokazać swoje prace, ale inni mogą być zaangażowani w działalność związaną ze sztuką i chcieć podzielić się tym doświadczeniem z innymi.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech festiwalu jest jego efemeryczność – produkty obecne na imprezach nie trwają wiecznie. Może to być bardzo interesujące dla uczestników, którzy chcieliby zobaczyć prace, które powstały podczas ich wizyty, ale stanowi również wyzwanie dla ekshibicjonistów, którzy chcieliby spieniężyć swoje treści, sprzedając je na jednej lub kilku platformach. Jak mogą tworzyć wartość, pozostając w okresie najmu?

Pierwsze wydarzenie ma miejsce w historycznej części miasta, kościele. Wygląda zupełnie inaczej niż reszta czteromilowego miasteczka. Pierwsza z nich została zorganizowana w 2012 roku podczas „Festiwalu Sztuki Efemerycznej”, rodzaju festiwalu, który od 2010 roku odbywa się niemal co roku w różnych częściach Rosji. Ale współczesna wersja odbędzie się tylko przez cztery dni i w jednym miejscu. „Nika Konstantsiyskaya” (Nikołajewski). 5 listopada 2016 z tej okazji obchodzono 60. rocznicę jej powstania.

Nie musimy przestać doświadczać życia i czerpać inspiracji z przeszłości, nasze życie jest wystarczająco pełne. Możemy po prostu dzielić się naszymi doświadczeniami z innymi i pozwolić im również posmakować tego.