Konteksty 2013 – III Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej w Sokołowsku

0 Comments

Konteksty 2013 to najnowszy III Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej, który odbędzie się 4-5 października w Sokołowsku, w województwie podlaskim. Jest to jeden z najważniejszych festiwali sztuki efemerycznej w Europie. Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Pałacu Młodzieży im. Władysława Reymonta w Sokołowsku.

Głównym celem festiwalu jest promowanie sztuki efemerycznej, która jest współczesną formą sztuki performance. Wystarczy tylko dodac, że sztuka efemeryczna bardzo często integruje różne medium artystyczne, takie jak tańce, muzykę, dźwięk, ruch, wideo i inne. Program festiwalu skupia się wokół kilku tematów: muzyka akustyczna, performance uliczne i sztuki efemeryczne. Główne obchody będą skupione między centrum miasta, a galerią mog być odwiedzone przez publiczność. Można oczekiwać piloty koncertowe i warsztaty z odwiedzającymi z całej Polski oraz artystami gośćmi z Niemiec i Ukrainy.

Przed nami trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej Konteksty 2013 w Sokołowsku. Odbędzie się on w dniach dużych kolejki wakacyjnych i szkoły w Sokołowsku.

W tegorocznym programie festiwalu możemy liczyć na szereg artystycznych przedstawień obejmujących różnorodne formy sztuki efemerycznej, takie jak performance, happeningi, akcje poezji, audio-art oraz wizualizacje muzyczne. Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać ci, którzy zajmują się tworzeniem niecodziennych dzieł, wyznaczających nowe kierunki dla sztuki. W ten sposób Konteksty 2013 mają zacieśnić dialog zokomińskimi ruchami artystycznymi i umożliwić artystom spotkanie i dyskusję na temat ich oryginalnych inspiracji i pomysłów.

Festiwalowa scena prawdopodobnie stanie się miejscem przedstawiania szerokiego spektrum metafor i perspektyw łączonych poprzez sztukę „efemeryczną” – od poezji po instalacje video oraz obrazy. Przesłanie Konteksty na turystykę kulturalną to okazja do poznania najciekawszych dzieł naszych czasów. Zapraszamy do Sokołowska Polska i ogromnych wrażeń artystycznych!

Konteksty 2013 to trzeci Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej, który odbędzie się w Sokołowsku w dniach 15–21 lipca. Ten prestiżowy festiwal poświęcony jest efemerycznej sztuce i prezentuje nowe podejście do tematów związanych z przyrodą i szeroko rozumianym otoczeniem.

Miłośnicy sztuki będą mieli okazję skosztować dzieł czterdziestu artystów z całego świata, obejmujących różnorodne techniki, takie jak rzeźba, manipulacja obrazów, fotografia, instalacje, projekcje wideo i inne. Artyści pokażą swoje prace na zewnątrz w naturalnym otoczeniu lasu, a ludzie będą mieli okazję doświadczyć sztuki bliskiego kontaktu ze środowiskiem naturalnym.

Festiwal Konteksty 2013 stanowi ważny moment w polskiej historii sztuki i inspiracji. Widownia jest serdecznie zaproszona do odwiedzenia wspaniałego miasta Sokołowska i poznania światowej klasy talentów. Zacznijcie tworzyć sztukę razem!
W minionym tygodniu odbyła się trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej „Konteksty 2013” w Sokołowsku. W programie tego trzytygodniowego projektu zorganizowanego przez sokołowską fundację „Kontrasty” było blisko 20 różnych wydarzeń, wśród których prezentacje sztuk wizualnych, performansy taneczne i literackie, koncerty muzyczne oraz projekcje filmów.

Festiwal odbywał się w różnych pięknych miejscach Sokołowska: od parku miasta po lokalne galerie, kinoteatry, place i 42 hektary terenu zamku. Jedną z najbardziej wspominanych atrakcji była ekspozycja fotograficzna nagrodzonego fotografa Artura Popka.

„Konteksty 2013” miały na celu poruszenie tematów dotyczących popkultury oraz dialog społeczny na temat globalnych problemów dnia dzisiejszego. Cel został osiągnięty poprzez szeroki wachlarz tematów i globalną obecność gości, tworzonych twórczo uzupełniała publiczność.

Każdego ranka goście mogli uczestniczyć w skoncentrowanym seminarium zakończonym „Q & A”, aby poszerzyć swoje horyzonty i skupić się na dyskusji oraz aktywnych warsztatach: mistrzostwo twarzy, masterclass performance art, graffiti battle czy taniec jako narzędzie do wypowiedzenia się artystycznego. Było to tylko przykładowe potencjały Kontekstów 2013.